Beton Prefabrik Fiyatları

Beton Prefabrik Fiyatları

Beton prefabrik fiyatları ;

Yapacağımız projelendirme çalışmalarına göre şekil alır. Projelendirme çalışmalarına, talep edilen bina ölçülerine göre malzeme türlerini belirleyerek işe başlıyoruz.

İnşaat yapım yöntemi olarak prefabrikasyon en genel tanımıyla, herhangi bir malzemeden oluşan yapı elemanlarının fabrika ortamında seri bir şekilde üretiminin ardından, üretilen bu elemanların fabrika ortamından şantiyeye taşınması ve elemanların montajıyla biten süreç olarak tanımlanabilir.

image

Beton prefabrik büyük açıklıkları geçmemizi sağlayan, ihtiyaca göre farklı türden yapılarında inşa edilebildiği, özel hesapları (ön germe, ard germe, eleman mesnet ağzı, kısa konsol vb.) yapılan ve bunlarla birlikte yönetmelik şartlarına göre projelendirilen ön üretimli betonarme yapı türü olarak tanımlanabilir.

Neden Beton Prefabrik?

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde beton prefabrik yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Proje toplam maliyetinin azaltılması, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması, yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanması, malzeme israfının azaltılması, modülarizasyon ve standardizasyon olanaklarının arttırılması, dört mevsim inşaat yapılabilmesi ve şantiyede meydana gelebilecek olan iş kazası sayısının önemli ölçüde azaltılabilmesi beton prefabrik yapı elemanlarının kullanımını arttırmıştır.

image

Betonarme prefabrik yapılar diğer yapılara göre çok daha pratik olup çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden çok daha kısa sürede teslim edilebilir. İlerleyen süreçlerdeki olası hacimsel büyüme hedefleriniz göz önüne alındığında prefabrik yapılar ekonomik, pratik ve hızlı bir şekilde büyütülebilir.

En büyük avantajlardan birisi de ön-germeli elemanların üretimine olanak sağladığından büyük açıklıkların geçilebilmesidir. Bakım maliyetleri çok düşüktür.

Beton Prefabrik Kurulum Maliyeti Ne Kadar?

Beton prefabrik fiyatları istenilen yapı türü, yapının yüksekliği, projenin konumu, altyapı durumu ve kullanılacak malzemeye göre şekillenir.

Yapının “Hangi amaçla kullanılacağı? Yüksekliği? Bulunduğu parsel için Zemin Etüt ve/veya Geo-teknik Rapor bilgileri? Ara kat ve varsa vinç yükü bilgileri? vb.” bilgiler beton prefabrik fiyatlarını etkilemektedir.

Prefabrik yapıların uygulama alanları her geçen gün genişlemektedir (Fabrika, Depo, Okul, Bina, Hangar, Ahır, Menfez, Köprü, Spor Salonu, Çiftlik, İstinat Duvarı, Festival ve Organizasyon Tesisleri vb. ).

Beton prefabrik yapı seçeneklerimiz ile endüstriyel alanlarda, farklı ölçülerde bina kurulumları yapıyoruz. Ürünlerimizin sağlamlık oranının yüksek olması, endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan yapı türleri için projelerimizin tercih edilmesini sağlamaktadır.

image

Türkiye’nin birçok ilinde, tam donanımlı özel veya tüzel amaçlı uygulamalarımız hakkında bilgi almak için, satış destek ekibimize ulaşabilir, işin başlangıcından prefabrik yapıların teslimine kadar olan tüm süreci, hem görsel olarak sizlere sunabilir hem de detaylı sunum şeklinde görüşme sağlayabilirsiniz.

Beton prefabrik yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz, konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir