Betonarme Depo Maliyeti

Betonarme Depo Maliyeti

Gelişen sanayi ve makineleşmeyle birlikte ürünlerin depolanacağı tesisler için ideal çözüm olan betonarme prefabrik depolar; endüstriyel boyutta depolama kapasiteleri sunmaktadır.

Prefabrik depolar her türlü iklim şartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Depoların iç ve dış yüzeylerinde kullanılan malzeme sağlığa zararlı hiçbir madde içermemektedir. Ayrıca sudan ve nemden etkilenmemekte, küflenme ve böceklenme yapmamakta, mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Betonarme Depo Maliyeti sabit bir fiyatlandırma sistemine sahip değildir. Değişken birçok unsur bulunmaktadır. Altyapı durumu ve deponun hangi sektörde hizmet vereceği önemlidir. Örneğin zeminde güçlendirme gerekiyor mu? Güçlendirme gerekecekse bu maliyeti arttırır. Depoda ne saklanacak? Termo depo mu yoksa hava şartlarından etkilenmeyen bir depo mu?

Depo maliyetleri hesaplanırken öncelikle ihtiyaca ait bir fizibilite çalışması yapılmaktadır. İhtiyaçların tam olarak belirlenmesinin ardından buna uygun bir proje hazırlanmaktadır. Bu projenin malzeme dökümü yapılarak fiyat hesaplaması gerçekleştirilmektedir.

Bu yüzden bu ürün kategorisinde birim metrekare fiyatı belirlemek doğru değildir. Çünkü yapının yüksekliği, tek seferde direksiz geçilmesi istenen aralık gibi önemli fiyat etkenleri bulunmaktadır. Betonarme depo maliyeti hakkında daha detaylı bilgi almak için Gürtes İnşaat ile iletişime geçebilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx Email: info@gurtes.com.tr

image
image
image
image
image
image
image

Betonarme Prefabrike Yapı Deprem Dayanımı

Prefabrike betonarme elemanlar, fabrikasyon üretiminde kalite kontrolünün sağlanabilmesi nedeni ile oldukça yüksek dayanımlı betonla üretilmekte; dolayısıyla, tek başlarına depremde hasar görmeyecek kadar yüksek malzeme kalitesine ve dayanım gücüne sahiptirler.

Prefabrike yapılardaki en önemli sorunun; yatay yüklerin karşılanması ve rijit diyaframın sağlanamaması olduğu son depremlerden açıkça anlaşılmaktadır. Dolayısıyla, birleşim bölgeleri zayıf prefabrike betonarme çerçevelerde, gerekli önlemler alınmadığı taktirde şiddetli depremler altında sorun çıkması kaçınılmazdır. Bu nedenle zayıflığı gidermek için, kolonlar katların orta noktalarında; kirişler ise, deprem momentlerinin en etkin olduğu mesnet bölgelerinin dışında eklenerek avantaj sağlanabilmesi mümkün olabilmektedir.

Gürtes-Betosan Betonarme Prefabrike Yapı Elemanları konusunda günümüzdeki son teknoloji ve yapı teknikleri standartlarında üretim yapmaktadır. Bu sayede deprem dayanımı yüksek, hızlı üretim ve montaj kolaylığıyla alternatif çözümlere göre daha ekonomik yapılar sunmaktadır.

gürtes-logo
GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

gurtes-katalog

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir