Betonarme Prefabrik İmalat

Betonarme Prefabrik İmalat

Betonarme prefabrik imalat büyük açıklıkları geçmemizi sağlayan, ihtiyaca göre farklı türden yapıların inşa edilebildiği, özel hesapları (ön germe, ard germe vb.) yapılan ve bunlarla birlikte yönetmelik şartlarına göre projelendirilen ön üretimli betonarme yapı olarak tanımlanabilir.

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde prefabrik betonarme yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Betonarme prefabrik imalat ile yapılar modern teknoloji kullanımıyla kısa sürede üretilerek kurulum yerinde kolay olarak monte edilebilmektedir. Ön-germeli elemanların üretimine olanak sağladığından büyük açıklıkların geçilebilmesi sağlanır.

Prefabrik betonarme yapılar modüler olmasından dolayı önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretilmektedir. Her türlü alana ve büyüklüğü göre üretilebilir. İsteğe göre değişebilen görünüm seçeneklerinin olması istenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin çıkarılabilmesi veya değiştirilebilmesine olanak sağlar.

Proje toplam maliyeti azaltılır. Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Hata oranı düşüktür. Şantiyede meydana gelebilecek iş kazaları önemli ölçüde azalır. Uzun ömürlü yapılar inşa edilir. Hızlı bir şekilde tamamlanır. Dört mevsim inşaat yapıla bilinir.

Beton prefabrik yapılar diğer yapılara göre çok daha pratik olup çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden çok daha kısa sürede teslim edilebilir.

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Prefabrik yapı elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir sanayi tesisleri yapılmasını sağlar. Beton prefabrik’ in en önemli avantajlarından biri olan hızlı yapım süreci ve her türlü hava koşullarında inşaatların sürdürülebilmesi sayesinde yatırımcıya fayda sağlayacak bir geri dönüş yani ekonomi kazandırır.

Prefabrik beton fiyatları sabit bir fiyatlandırma sistemine sahip değildir. Yapacağımız projelendirme çalışmalarına göre şekil alır. Yapının “ Türü? Hangi amaçla kullanılacağı? Yüksekliği? Kullanılacak malzeme? Projenin konumu? Ara kat ve varsa vinç yükü bilgileri? Altyapı durumu? vb.” bilgilerine göre şekillenir.

Betonarme prefabrik imalat yapı sistemi ile fabrika, depo, çiftlik, hastane, yemekhane, olimpik kompleks, kümes, festival ve organizasyon tesisleri vb. pek çok alanda yapı inşa edilmektedir.

Beton prefabrik yapı seçeneklerimiz ile ihtiyaca göre farklı alanlarda, farklı ölçülerde bina kurulumları yapıyoruz. Hızlı uygulana bilinen kaliteli ve ekonomik çözümler ile prefabrikasyon sektöründe kalıcı, yapısal çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Betonarme prefabrik yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz, konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir