Çelik yapılarda avantajlar

Çelik konstrüksiyon yapılar. 

Günümüzde taşıyıcı sistemler genel olarak çelikten üretilmektedir. Çelikten üretilmesinin sebebi betonarme yapılara göre çelikten taşıyıcı sistemler daha esnek ve daha az kırılgan olmalarından kaynaklanmaktadır.

Özellikle deprem tehditti taşıyan bölgelerde çelik yapılar güvenlik anlamında daha çok kullanıldığını ve betonarme yapılara göre daha güvenli yapılar oldukları bir gerçektir.

Çelik yapılar betonarme yapılara göre daha dayanıklı, daha hafif ve daha güvenli yapılar olması sebebiyle özellikle dikey ve yatay mimaride yoğun kullanılmaktadır.

Çelik yapılarda çelik imalat konusu ve üretim metodunun standartlara uygun yapılması çok büyük önem arz etmektedir. Hali hazırda günümüzde standart dışı yapılan üretimler ve bu üretimler sonucunda yaşanan felaketlere hepimiz şahit olmaktayız. Bundan önceki makalemizde kaynak nedir? Sorusunda cevap vermiştik. Bu makalemizde de yapılacak olan yapılarda statik projelendirmenin öneminden bahsedeceğiz.

Gürtes ailesi mimari, statik, elektrik ve mekanik projeler üretmekte ve üretmiş olduğu bu projeleri de şantiyesinde taahhüdünü gerçekleştirerek anahtar teslimi işler yapmaktadır.

Gürtes, 5000 M2 kapalı alanda ağır çelik ve hafif çelik üretimler yapmaktadır. Tüm çalışanları çalıştıkları bölümlerde konumlarına göre şirket iç eğitimlerini  tamamladıktan sonra, branşlarına uygun mesleki yeterlilik belgelerini alıp ilgili bölüm amiri ve mühendisleri tarafından üretim süreçleri içerisine dahil olurlar.

Gerek iş ve işçi güvenliği gerek yapılan işin üçüncü firmalar tarafından tanımlanan kalite kontrol ve denetim değerlendirme standardında uygunluğu ve her an denetlenebilir kalite anlayışı çerçevesinde üretim süreçleri tamamlanır.

Fabrika inşaatları, hangarlar, yüksek çok katlı binalar, hastaneler, oteller ve Alış veriş merkezleri gibi birçok alanlarda GÜRTES firmasının gerçekleştirmiş olduğu proje ve yapılar mevcuttur. Statik hesaplar ve çelik yapı proje yapımı tamamı GÜRTES çalışanları tarafınca gerçekleştirilir. Çelik yapılarda avantajlar

Konu ile ilgili tüm soru, önerileriniz teklif talepleriniz için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Tel:+90 216 491 44 82 Pbx Fax:+90 216 483 18 54 Email: info@gurtes.com.tr

Meta Key: Çelik yapılarda avantajlar

Çelik Konstrüksiyon İmalatımız
Çelik Konstrüksiyon İmalatımız
Çelik Konstrüksiyon İmalatımız
Çelik Konstrüksiyon İmalatımız
Çelik Konstrüksiyon İmalatımız
Çelik Konstrüksiyon İmalatımız http://gurtes.com.tr/ss-istanbul-mermerciler-sanayisi-engin-turan-fabrika-insaati-devam-ediyor/


Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir