Çelik Konstrüksiyon Yapılar;

Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla çelik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir. Çelik Yapı Sistemleri.

Yapılarda Çelik tercihi;

Ülkemizdeki kentleşmenin büyük çoğunluğu 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yoğunlaşmıştır. Buna oranla çelik konstrüksiyon yapı sistemlerine olan tercih geçmişte oldukça azdı. Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik konstrüksiyon, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle Çelik Yapı Sistemleri.

Fabrika İnşaatları;

Çelik konstrüksiyon fabrika inşaatları, çelik çatı sistemleri ve yapısal çelik sistemler tasarlar ve uygularız.

Betonarme ve Çelik Karma Yapılar;

Betonarme ve çelik karma yapılar, cephe ve çatı kaplama sistemleri, betonarme yapıların çelik olarak tamamlanması ve yapısal çelik taşıyıcı sistemler

Yangın Merdivenleri;

Yangın merdivenleri, harici çelik merdiven sistemleri tasarım imalat ve montaj.Gebze Çelik Yapı Sistemleri
Kocaeli Çelik Yapı Sistemleri
İstanbul Çelik Yapı Sistemleri
Edirne Çelik Yapı Sistemleri
Çelik Fabrika Yapım İşleri
Çelik Konstrüksiyon
Çelik Statik Projelendirme

Çelik Konstrüksiyon imalatları;

Yapının çelikten tasarlayarak oluşmasına çelik konstrüksiyon imalatı denir. Binanın ana taşıyıcıları başta olmak üzere, çelik kullanılan binalara, çelik konstrüksiyon adı verilir. Zemin yükü çelik konstrüksiyon ile azalır. Deprem gibi doğal afetlerde hem yapının hem de içindekilerin zarar görme riski azaltılmış olur. Çelik konstrüksiyonlu yapılar, özellikle birinci derecedeki deprem bölgeleri için önerilir. Yapısının sunduğu avantajlar ile çelik konstrüksiyon, hemen her türden yapı çeşidinde kullanılan bir özelliğe ve pratikliğe sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.