Fabrika İnşaatı

Fabrika inşaatı genellikle 3 farklı yöntemle yapılmaktadır. Bunları çelik konstrüksiyon, yerinde dökme betonarme ve betonarme prefabrik olarak sıralayabiliriz.

Çelik konstrüksiyon ile sağlam yapılar yapılmaktadır. Ancak fabrika inşaat maliyeti, daha az yangına dirençli olması ve bakım maliyetleri açısından dezavantaja sahiptir.

Yerinde dökme betonarme yapılar, fabrika inşaatı için gereken fonksiyonları tek başlarına sağlayamazlar. Hava koşullarından etkilenirler, işçilik hataları fazla olur.

Betonarme prefabrik imalat ile fabrika inşaatı yaptırmak hem ekonomik hem de fonksiyoneldir. Boşluklu ve ön germeli elemanlarla çimentodan, demirden, kalıptan ve işçilikten tasarruf sağlanmaktadır. Prefabrike elemanlar modüler mimariye ve modüler inşaata elverişlidir.

Beton kalitesinin yüksekliği ve özellikle ön germe işleri daha fazla yüklerin taşınmasını ve daha büyük açıklıkların geçilmesini sağlar. Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Dahası hata oranı düşüktür. Şantiyede meydana gelen iş kazaları önemli ölçüde azalır. Uzun ömürlü yapılar inşa edilmektedir.

image
image
image
image
image
image

Tüm alan ve büyüklüklere göre üretilmektedir. Prefabrik fabrikaların ihtiyaç duyduğu tavan vinci için çözümler sunar. Bodrumlu, ara katlı yapılar bu yöntemle rahatça yapılabilmektedir.

Firmamız yirmi yılı aşkın süredir inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Konusunda uzman ekibimizle her şeyden önce müşteri ihtiyaçlarını tam olarak anlayarak projeler üretmekte ve uygulamaktayız.

Fabrika inşaat projeleri hazırlarken, müşterilerimizin tüm beklentilerini ve taleplerini dikkate alıyoruz. İklim koşullarına ve deprem risk durumuna göre statik hesaplamalarımızı, özel programlar kullanarak yapıyoruz. Sonuçta bu hesaplamalara göre kurulumları gerçekleştiriyoruz. Tüm bu işler gerekli hassasiyet ve planlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’nin birçok ilinde, tam donanımlı özel ya da tüzel amaçlı uygulamalarımız hakkında bilgi almak için; satış destek ekibimize ulaşabilirsiniz. İşin başlangıcından prefabrik yapıların teslimine kadar olan tüm süreci, hem görsel olarak sizlere sunabiliriz hem de detaylı sunum şeklinde görüşme sağlayabilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir