Gebze Prefabrike Fabrika Binaları

Gebze Prefabrike Fabrika Binaları

Gebze prefabrike fabrika binaları inşaat ve projelendirme yapı talepleriniz için Gürtes İnşaat ile iletişime geçebilirsiniz.

Prefabrik Fabrika; büyük açıklıkları geçmemizi sağlayan, ihtiyaca göre yapıların inşa edilebildiği, özel hesapları yapılan ve yönetmelik şartlarına göre projelendirilen ön üretimli yapı türü olarak tanımlanabilir.

Proje toplam maliyetinin azaltılması, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması, yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanması, tüm alan ve büyüklüklere göre üretilmesi, modülarizasyon ve standardizasyon olanaklarının arttırılması prefabrike fabrika binalarının popüler bir konuma gelmesini sağlamıştır.

Bir fabrikanın inşaatında kullanabileceğimiz çokça alternatif vardır. Bunlardan yaygın olarak kullanılan yöntemler şu şekildedir:
1.    Konvansiyonel İmalat
2.    Çelik Konstrüksiyon
3.    Betonarme Prefabrik İmalat

Konvansiyonel imalat zaman faydası yönünden bakıldığında hava koşulları, insan unsuru gibi etmenlerden diğer belirtilen yöntemlere göre daha çok etkilenmektedir. Yatırımcının elde etmek istediği ürünü, üretimci bu etmenler nedeniyle daha geç teslim etmektedir.

Çelik konstrüksiyon, zaman açısından prefabrik imalat ile paraleldir. Ancak çelik, betonarme ile karşılaştırıldığında fabrika inşaat maliyeti, daha az yangına dirençli olması ve süre gelen zaman içerisinde bakım maliyetleri açısından dezavantaja sahiptir.

image
image
image
image
image
image
image
image

Betonarme prefabrik imalat, diğerlerine kıyasla hem zaman, hem de kalite açısından daha fazla avantaja sahiptir. Binaların yapım süreleri kısalır. Tüm alan ve büyüklüklere göre üretilebilir.

Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Şantiyede meydana gelebilecek iş kazaları önemli ölçüde azalır. Uzun ömürlü yapılar inşa edilir. Dört mevsim inşaat yapılabilir. Ön-germeli elemanların üretimi ile büyük açıklıklar geçilebilir.

Betonarme prefabrik yapılar pratik olup çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden kısa sürede teslim edilebilir. İlerleyen süreçlerdeki olası hacimsel büyüme hedefleriniz göz önüne alındığında prefabrik yapılar ekonomik, pratik ve hızlı bir şekilde büyütülebilir.

Beton Prefabrik elemanların tasarım, üretim ve montaj aşamalarında kalite kontrol sisteminden geçmesi sağlam ve güvenilir sanayi tesisleri yapılmasını sağlar.

Prefabrik yapı uygulama alanları arasında, fabrika, depo, şantiye yapıları, sosyal tesis, çiftlik, spor salonları, sanayi tesisleri vb. yapıları sayabiliriz.

Prefabrike fabrika binaları seçeneklerimiz ile endüstriyel alanlarda, farklı ölçülerde bina kurulumları yapıyoruz. Ürünlerimizin sağlamlık oranının yüksek olması, endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan fabrika binaları için projelerimizin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Gebze prefabrike fabrika binaları yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz. Konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir