Kaba İnşaat Maliyeti 2021

Kaba İnşaat Maliyeti 2021

Kaba inşaat maliyeti 2021 yılındaki yapı malzeme fiyatlarındaki değişime bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra yapacağımız yapı ve projelendirme çalışmaları da maliyeti etkilemektedir.

Son zamanlarda inşaat sektöründe prefabrik kaba inşaata olan ilgi artmıştır. Prefabrik yapılara artan bu ilginin sebebi güvenlikli, dayanıklı ve daha düşük maliyette olmasıdır.

Prefabrik kaba inşaat ile proje toplam maliyeti, malzeme israfı, iş kazası sayısı önemli ölçüde azalmaktadır. Ayrıca yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanmakta, modülarizasyon ve standardizasyon olanakları artmaktadır.

Kaba İnşaat Maliyeti 2021

Gürtes İnşaat olarak önem verdiğimiz konulardan birisi de prefabrik inşaat maliyetleridir. Prefabrik yapı inşaatında kullanılan tüm malzemeler, fabrikamızda seri olarak üretilmektedir. Seri üretim yaptığımız için malzeme maliyetini düşürmekte ve böylece müşterilerimize uygun fiyat teklifi sunmaktayız.

İnşaat maliyeti işletmecinin tercihlerine ek olarak yapacağımız yapıya ve projelendirme çalışmalarına göre belirlenmektedir. Bu yüzden projelerimizi hazırlarken, talep edilen bina ölçülerine göre malzeme türlerini belirleyerek işe başlıyoruz.

image
image
image
image
image
image
image

Yapının türü, hangi amaçla kullanılacağı, arazinin büyüklüğü, kullanılan yapı ve yalıtım elemanları maliyeti etkilemektedir. Ayrıca konum, yükseklik, altyapı durumu, zemin etüt raporu, ara kat vb. birçok etken hesaplamaları etkilemektedir.

Prefabrik yapıların oluşumunda maliyeti etkileyen faktörlerden birisi de nakliye ve vinç yükü bilgileridir. Yapı elemanlarının (kolon, makas, kiriş…) fiziksel büyüklükleri ve tonajları dolayısıyla taşıma ücretleri oldukça fazladır. Yapılması düşünülen projenin yapı elemanlarının üretildiği tesise olan uzaklığı nakliye ve vinç ücretlerini etkilemektedir. Bundan dolayı üretim tesislerine olan uzaklık arttıkça nakliye ücretleri de artmaktadır.

Maliyetler hesaplanırken müşterimizin talep ve istekleri doğrultusunda hazırlanan projenin malzeme dökümü yapılarak fiyat hesaplaması gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bu ürün kategorisinde birim metrekare fiyatı belirlemek doğru değildir.

Uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve deneyimli çalışanlarımıza ek olarak bütçe dostu fiyatlarımız ile hizmet veriyoruz. Kullandığımız malzemenin ve üretim aşamalarının AB standartlarında olmasına önem veriyoruz.

Prefabrik yapıların tamamlanma süreçleri, maliyet aşamaları ya da ödeme kolaylıklarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir