Ön Üretimli Betonarme

Ön Üretimli Betonarme

Ön üretimli betonarme yapılar alanında 25 yıla varan sektör tecrübesi bulunan Gürtes İnşaat, üretim ve uygulama alanındaki yeteneğiyle prefabrik betonarme yapı projelerine devam etmektedir.

Prefabrik yapı;  binayı oluşturan yapısal sistemin, belirli noktalarından bileşenlere ayrılmış olarak fabrika ortamında üretilmesi ve bir koordinasyon planı dâhilinde şantiyeye getirilerek belirli metotlarla birleştirilmesiyle oluşan sisteme denir.

Ön üretimli  betonarme yapı elemanları (kolon, kiriş, döşeme vb.) fabrikada üretilir, inşaat sahasına taşınır, inşaat sahasında birleştirilerek yapı oluşturulur. Yapı elemanları önceden üretildiği için ön üretimli eleman denmiştir.

image

Prefabrik yapılar modern teknoloji kullanımıyla kısa sürede üretilerek kurulum yerinde kolay olarak monte edilebilmektedir.

Hızlı ve kaliteli olarak önceden üretilip, altyapının hızlı bir şekilde bitirilebilmesi ile çok kısa sürede büyük yapıların yapılmasına olanak vermesi, proje toplam maliyetinin azaltılması ön üretimli betonarme yapıların oldukça popüler bir konuma gelmesini sağlamıştır.

image

Ön üretimli yapılar modüler olmasından dolayı önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretilmektedir. Her türlü alana ve büyüklüğü göre üretilebilir. İsteğe göre değişebilen görünüm seçeneklerinin olması istenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin düzenlenmesini sağlar.

Prefabrik yapılar çevreyi kirletmeden ve etrafa rahatsızlık vermeden oluşturulur. Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Şantiyede meydana gelebilecek iş kazaları önemli ölçüde azalır.

İlerleyen süreçlerdeki olası hacimsel büyüme hedefleriniz göz önüne alındığında prefabrik olarak inşa edilen mevcut yapı klasik sisteme göre çok daha ekonomik, pratik ve hızlı bir şekilde büyütülebilir.

Prefabrik yapı uygulama alanları arasında, fabrika, depo, şantiye yapıları, sosyal tesis, çiftlik, spor salonları, sanayi yapıları, vb. yapıları sayabiliriz.

Ön üretimli betonarme fiyat politikalarımızı yapacağımız projelendirme çalışmalarına göre belirliyoruz. Projelerimizi hazırlarken, talep edilen bina ölçülerine göre malzeme türlerini belirleyerek işe başlıyoruz.

Günümüzün teknolojik üretim teknikleri ile kendimizi her geçen gün yeniliyoruz. Hızlı uygulana bilinen kaliteli ve ekonomik çözümler ile ön üretimli beton sektöründe kalıcı, yapısal çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir