Prefabrik Betonarme Yapı Sistemleri

Prefabrik Betonarme Yapı Sistemleri

İnşaat yapım yöntemi olarak prefabrikasyon en genel tanımıyla, herhangi bir malzemeden oluşan yapı elemanlarının fabrika ortamında seri bir şekilde üretiminin ardından, üretilen bu elemanların fabrika ortamından şantiyeye taşınması ve elemanların montajıyla biten süreç olarak tanımlanabilir.

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde prefabrik betonarme yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır. Prefabrik betonarme yapı elemanlarının kullanılmasının birçok yararı vardır. Bu yararlar kısaca, proje toplam maliyetinin azaltılması, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması, yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanması, malzeme israfının azaltılması, modülarizasyon ve standardizasyon olanaklarının arttırılması ve şantiyede meydana gelebilecek olan iş kazası sayısının önemli ölçüde azaltılabilmesi şeklinde özetlenebilir.

Günümüzde, prefabrik betonarme yapı sistemleri genellikle sanayi yapılarının inşaatında kullanılmaktadır.

Prefabrik betonarme yapı sistemleri tasarımı ve uygulamasında firmamız kalıp değerlerinin dışına çıkarak prefabrike ve prekast sistemlerini buluşturarak mimari ve görsel anlamında sınırları genişletmektedir.

Genellikle depo, fabrika, atölye, hangar gibi sanayi yapıları veya alışveriş, gösteri mekânlarında büyük açıklıkları geçmek için çelik veya betonarme prefabrik yapılar kullanmaktadır.

Özellikle prefabrike beton kolon, prefabrike beton makas, prefabrike beton kiriş ve temel projeleri bizim tarafımızdan hazırlanmakta ve proje mükellefi olarak hizmette vermekteyiz.

Betonarme Prefabrike Kolon sistemleri üretimimizde kesit, yükseklik anlamında belirlenen statik projeye uygun istenilen tüm dikey taşıma sistemleri üretimi yapmaktayız.

Ard germe ve ön germe üretim teknolojisi sayesinde, güvenlikli yapılar ve deprem yönetmeliğine tam uyum sağlayan, ekonomik ve kullanışlı yapı elemanları konusunda teknolojiye sürekli yatırım yapıyoruz.

Günümüzün teknolojik üretim teknikleri ile kendimizi her geçen gün yeniliyoruz. Hızlı uygulana bilinen kalite ve ekonomik çözümler ile Ön üretimli beton sektöründe kalıcı, yapısal çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Üretimini Gerçekleştirmiş Olduğumuz Yapı Elemanları;

Prefabrik Beton Kolon
Prefabrik Beton Makas
Prefabrik Beton Kiriş
Prefabrik Beton Temel Soketleri
Prefabrik Beton Dere
Prefabrik Beton Aşık
Prefabrik Beton Topuk Betonu
Prefabrik Beton Duvar

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK
SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A
Pendik / İstanbul

Tel: +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob: +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

Gürtes 2020 Kataloğu için linki tıklayınız..Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir