Prefabrik Bina

Prefabrik Bina

Prefabrik bina; kısa süreli ve ekonomik üretimleri, kolay kurulum seçenekleri, modern mimari özellikleriyle popüler konuma gelmiştir.

Önceden hazırlanan yapı anlamına gelen prefabrik; yapının bileşenlerinin fabrika veya başka bir imalat sahasında üretilip birleştirilmesi ve montajının yapılacağı alana taşınmasıdır.

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde prefabrik yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir bina projesinde, prefabrik betonarme yapı elemanlarının kullanılmasının birçok yararı vardır.

Prefabrik yapı elemanları dolayısıyla proje toplam maliyeti, malzeme israfı, iş kazası sayısı önemli ölçüde azalmaktadır. Ayrıca yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanmakta, modülarizasyon ve standardizasyon olanakları artmaktadır.

Prefabrik inşaat ile yapılar modern teknoloji kullanımıyla kısa sürede üretilmekte; sonra kurulum yerinde kolay olarak monte edilmektedir. Ön-germeli elemanların üretimine olanak sağladığından büyük açıklıkların geçilebilmesi sağlanmaktadır. Dahası tüm alan ve büyüklüklere göre üretilebilmektedir. Uzun ömürlü yapılar inşa edilmektedir.

image
image
image
image
image
image

Prefabrik bina projeleri firmamız mimarları ve mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır. Betonarme binalara göre daha az masraflı ve kolay kurulum özelliğine sahip olması; birçok bölgede yeni bina yapımlarında tercih edilmesini sağlamaktadır.

Prefabrik bina çeşitlerimiz arasında fabrika, depo, çiftlik, yemekhane, okul, spor salonu, üretim tesisi yer almaktadır. Ayrıca otopark, sanayi tesisleri, hangar, işyeri, ahır, sosyal tesis vb. yapılarında da prefabrik sistemler kullanılmaktadır.

Talebinize göre uzman mimar ve mühendislerimiz çelik konstrüksiyon ya da prefabrik inşaat ile yapılarınızı tasarlanmaktadır. Prefabrik inşaat süreçlerinin her aşamasında uluslararası standartlarda hizmet sunan Gürtes İnşaat; projeden uygulamaya ve inşaat yatırımlarınız için anahtar teslimi yapım hizmeti vermektedir.

Türkiye’nin birçok ilinde, tam donanımlı özel ya da tüzel amaçlı uygulamalarımız hakkında bilgi almak için; satış destek ekibimize ulaşabilirsiniz. İşin başlangıcından prefabrik yapıların teslimine kadar olan tüm süreci, hem görsel olarak sizlere sunabiliriz hem de detaylı sunum şeklinde görüşme sağlayabilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir