Prefabrik Fabrika İnşaat Maliyetleri

Prefabrik Fabrika İnşaat Maliyetleri

Prefabrik fabrika inşaat maliyetleri işletmeci yatırımının büyüklüğü sonucunda ortaya çıkan tasarıma bağlıdır. İşletmecinin seçimleri ve kişisel tercihleri sonucunda oluşturulan tasarım olmadan maliyet tablosu çıkartmak doğru kabul edilemez.

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde prefabrik yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır. Prefabrik fabrikaların tercih edilmesinin sebebi güvenlikli, dayanıklı, hızlı ve ekonomik olmasıdır.

Prefabrik fabrika inşaatı, yaygın olarak 3 farklı yöntemle yapılmaktadır. Bunları çelik konstrüksiyon, yerinde dökme betonarme ve betonarme prefabrik olarak sıralayabiliriz.

Çelik konstrüksiyon ile sağlam yapılar yapılmaktadır. Ancak fabrika inşaat maliyeti, daha az yangına dirençli olması ve bakım maliyetleri açısından dezavantaja sahiptir.

Yerinde dökme betonarme yapılar, fabrika inşaatı için gereken fonksiyonları tek başlarına sağlayamazlar. Hava koşullarından etkilenirler, işçilik hataları fazla olur.

Betonarme prefabrik imalat ile fabrika inşaatı yaptırmak hem ekonomik hem de fonksiyoneldir. Boşluklu ve ön germeli elemanlarla çimentodan, demirden, kalıptan ve işçilikten tasarruf sağlanmaktadır. Fabrikaların ihtiyaç duyduğu tavan vinci için çözümler sunar. Bodrumlu, ara katlı yapılar bu yöntemle rahatça yapılmaktadır.

Beton kalitesinin yüksekliği ve özellikle ön germe işleri daha fazla yüklerin taşınması ve daha büyük açıklıkların geçilmesini sağlar. Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Hata oranı düşüktür. Tüm alan ve büyüklüklere göre üretilebilir.

Prefabrik Fabrika İnşaat Maliyetleri

Gürtes İnşaat olarak önem verdiğimiz konulardan birisi de prefabrik fabrika inşaat maliyetidir. İlk olarak bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. En doğru fiyatlandırma yöntemi bize ulaşmanız ve uzman kadromuzun sizler için oluşturduğu hesaplı teklifi almanızdır. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx.

Prefabrik fabrika inşaat maliyetleri projenin konumuna, altyapı durumuna, zemin etüt rapor bilgileri, yapının yüksekliğine göre hesaplanmaktadır. Ayrıca metrekaresi, yapı ve yalıtım malzemesi, ara kat ve vinç yükü bilgileri de maliyeti etkilemektedir. Kullanılan malzeme türüne göre m2 fiyatının artabileceğini müşterilerimize ilk görüşmede bildiriyoruz.

Müşterimizin talep ve istekleri doğrultusunda hazırlanan projenin malzeme dökümü yapılarak fiyat hesaplaması gerçekleştirilmektedir.  Bu yüzden bu ürün kategorisinde birim metrekare fiyatı belirlemek doğru değildir. Çünkü maliyeti şekillendiren önemli fiyat etkenleri bulunmaktadır.

Prefabrik fabrika binası konusunda firmamız kalıcı ve profesyonel çözümler üretmektedir. Yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz. Konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir