Prefabrik Fabrika İnşaatı

Prefabrik Fabrika İnşaatı

Prefabrik Fabrika İnşaatı, yaygın olarak 3 farklı yöntemle yapılır. Bunları çelik konstrüksiyon, yerinde dökme betonarme ve betonarme prefabrik olarak sıralayabiliriz.

Çelik konstrüksiyon ile sağlam yapılar yapılabilir. Ancak fabrika inşaat maliyeti, daha az yangına dirençli olması ve bakım maliyetleri açısından dezavantaja sahiptir.

Yerinde dökme betonarme yapılar fabrika inşaatı için gereken fonksiyonları tek başlarına sağlayamazlar. Hava koşullarından etkilenirler, işçilik hataları fazla olur.

Betonarme prefabrik imalat, fabrika inşaatı için en uygun çözümdür. Hava koşullarından etkilenmeden fabrikada üretilen elemanlar şantiyeye sevk edilir ve çok kısa sürede montajı yapılır. Tüm alan ve büyüklüklere göre üretilebilir. Prefabrik fabrikaların ihtiyaç duyduğu tavan vinci için çözümler sunar. Bodrumlu, ara katlı yapılar bu yöntemle rahatça yapılabilir.

Beton prefabrikasyon yöntemi ile fabrika inşaatı yaptırmak hem ekonomik hem de fonksiyoneldir. Ön-germeli elemanların üretimine olanak sağladığından büyük açıklıkların geçilebilmesi sağlanır.

Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Hata oranı düşüktür. Şantiyede meydana gelebilecek iş kazaları önemli ölçüde azalır. Uzun ömürlü yapılar inşa edilir. Prefabrik yapılar modüler yapısı sayesinde istenirse ekonomik, pratik ve hızlı bir şekilde büyütülebilir.

Prefabrik fabrika inşaatları organize sanayi bölgelerinde veya belediyelerin sanayi imarı verdiği bölgelerde yapılır. Yatırımcının ihtiyaçları doğrultusunda hesaplar yapılıp projeler hazırlanır. Ruhsat için ilgili kuruma başvurulur. Ruhsat alındıktan sonra fabrika inşaatına başlanır. Kısa sürede montaj tamamlanıp fabrika, yatırımcıya teslim edilir.

Prefabrik sanayi yapıları fiyat politikalarımızı yapacağımız projelendirme çalışmalarına göre belirliyoruz. Projenin konumu, altyapı durumu ve yapılacak fabrikanın hangi sektörde hizmet vereceği, fabrika inşasında kullanılacak malzeme maliyeti etkilemektedir.

Prefabrik fabrika binaları seçeneklerimiz ile endüstriyel alanlarda, farklı ölçülerde bina kurulumları yapıyoruz. Ürünlerimizin sağlamlık oranının yüksek olması, endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan fabrika binaları için projelerimizin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Prefabrik sanayi yapıları inşaatı konusunda  firmamız kalıcı ve profesyonel çözümler üretmektedir. Prefabrik fabrika yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz. Konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir