Prefabrik Fabrika Maliyeti 2021

Prefabrik Fabrika Maliyeti 2021

Prefabrik fabrika maliyeti 2021 yılı fiyat politikalarımızı yapacağımız yapıya ve projelendirme çalışmalarına göre belirliyoruz. Bu yüzden projelerimizi hazırlarken, talep edilen bina ölçülerine göre malzeme türlerini belirleyerek işe başlıyoruz.

Prefabrik fabrika yapımı, yaygın olarak 3 farklı yöntemle yapılmaktadır. Bunları çelik konstrüksiyon, yerinde dökme betonarme ve betonarme prefabrik olarak sıralayabiliriz.

Çelik konstrüksiyon ile sağlam yapılar yapılmaktadır. Ancak fabrika inşaat maliyeti, daha az yangına dirençli olması ve bakım maliyetleri açısından dezavantaja sahiptir.

Yerinde dökme betonarme yapılar, fabrika inşaatı için gereken fonksiyonları tek başlarına sağlayamazlar. Hava koşullarından etkilenirler, işçilik hataları fazla olur.

Betonarme prefabrik imalat, fabrika inşaatı için en uygun çözümdür. Boşluklu ve ön germeli elemanlarla çimentodan, demirden, kalıptan ve işçilikten tasarruf sağlanmaktadır. Ayrıca prefabrike elemanlar modüler mimariye ve modüler inşaata elverişlidir. Dahası tüm alan ve büyüklüklere göre üretilebilmektedir.

Betonarme prefabrik fabrikaların en önemli avantajı büyük açıklıkların geçilebilmesidir. Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Yine bu nedenle iyi bir kalite kontrol aşamasından geçtiğinden hata oranı çok daha düşüktür.

Prefabrik Fabrika Maliyeti 2021

Fabrika binası yapım maliyeti işletmeci yatırımının büyüklüğü sonucunda ortaya çıkan tasarıma bağlıdır. İşletmecinin seçimleri ve kişisel tercihleri sonucunda oluşturulan tasarım olmadan maliyet tablosu çıkartmak doğru kabul edilemez.

Prefabrik fabrika maliyeti 2021 yılında nasıl bir grafik göstereceği merak ediliyor. Fabrika inşaat maliyetleri üzerinde birbirinden farklı etkenler rol oynadığından projenizin kapsamı ve ihtiyaçlarınız maliyeti şekillendirmektedir.

Fiyat hesaplamaları projenin konumuna, altyapı durumuna, zemin etüt raporuna, yapının yüksekliğine, metrekaresine göre yapılmaktadır. Ek olarak kullanılan yapı ve yalıtım malzemesi, ara kat ve vinç yükü bilgileri de maliyeti etkilemektedir. Kullanılan malzeme türüne göre m2 fiyatının artabileceğini müşterilerimize ilk görüşmede bildiriyoruz.

Maliyetler hesaplanırken müşterimizin talep ve istekleri doğrultusunda hazırlanan projenin malzeme dökümü yapılarak fiyat hesaplaması gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden bu ürün kategorisinde birim metrekare fiyatı belirlemek doğru değildir.

Sektörün güvenilir bir markası olarak tüm prefabrik yapı sistemlerinde, en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bununla birlikte müşterilerimize prefabrik fabrika yapıları için ekonomik fiyat seçenekleri sunuyoruz.

Prefabrik fabrika yapılarının tamamlanma süreçleri, maliyet aşamaları, ödeme kolaylıklarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir