Prefabrik İnşaat

Prefabrik İnşaat

Geçmişten günümüze zamanı daha iyi kullanmak için birçok yeni teknoloji devreye girmiştir. Prefabrik inşaat sektöründe gelişen teknoloji ile zamandan tasarruf edilmekte ve alternatifler artmakta, insan hatasının en aza indirilmesi ve kalitenin artması söz konusu haline gelmektedir.

Önceden hazırlanmış yapı anlamına gelen prefabrik, bir yapının bileşenlerinin bir fabrika veya başka bir imalat sahasında üretilip birleştirilmesi ve montajının yapılacağı inşaat alanına taşınmasıdır.

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde prefabrik yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır. Ön üretimli yapı elemanları (kolon, kiriş, döşeme vb.) fabrikada üretilir, inşaat sahasına taşınır, inşaat sahasında birleştirilerek yapı oluşturulur. Yapı elemanları önceden üretildiği için ön üretimli eleman denmiştir.

Prefabrik inşaat ile yapılar modern teknoloji kullanımıyla kısa sürede üretilerek kurulum yerinde kolay olarak monte edilebilmektedir. Ön-germeli elemanların üretimine olanak sağladığından büyük açıklıkların geçilebilmesi sağlanır.

Prefabrik yapılar modüler olmasından dolayı önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretilmektedir. Her türlü alana ve büyüklüğe göre üretilebilir. İsteğe göre değişebilen görünüm seçeneklerinin olması istenmeyen ya da değiştirilmesi gereken bölümlerin çıkarılabilmesi veya değiştirilebilmesine olanak sağlar.

Proje toplam maliyeti azaltılır. Yapı elemanları fabrika ortamında üretildiğinden malzeme kayıpları minimal düzeydedir. Hata oranı düşüktür. Şantiyede meydana gelebilecek iş kazaları önemli ölçüde azalır. Uzun ömürlü yapılar inşa edilir. Hızlı bir şekilde tamamlanır. Dört mevsim inşaat yapıla bilinir.

Prefabrik yapılar istenilen ölçüde ve dizaynda üretilmektedir. Yapılar tek katlı olabildiği gibi iki veya üç katlı da üretilebilmektedir. Ürün sevkiyatları kamyon, tır, gemi, yük konteyneri, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir.

Prefabrik yapılar kısa süreli ve ekonomik üretimleri, kolay şekilde monte edilme avantajları ile birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Prefabrik imalat yapı sistemi ile fabrika, depo, çiftlik, sosyal tesis, sanayi yapıları, restaurant, işyeri, katlı otopark, kümes vb. pek çok endüstriyel yapı şeklinde görmek mümkündür.

Günümüzün teknolojik üretim teknikleri ile kendimizi her geçen gün yeniliyoruz. Hızlı uygulana bilinen kaliteli ve ekonomik çözümler ile prefabrik yapı sektöründe kalıcı, yapısal çözümlerimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz, konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir