prefabrik kümes fiyatı

Prefabrik Kümes Fiyatı

Prefabrik kümes fiyatı, kurulumunda kullanılacak ekipmanlara ve alınacak tavuk cinslerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Gürtes-Betosan Prefabrik  Betonarme Tavuk Kümesi projelendirme ve taahhüt işlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle Tavukçuluk sektöründe alternatif yapılara istinaden Prefabrik Betonarme yapı sistemleri tercih edilmektedir. Çünkü ortamda oluşan asidik havadan betonarme yapılar alternatif olabilecek diğer yapılara göre daha az etkilenmektedir.

prefabrik kümes fiyatı

Tavuk yetiştiriciliğinde kurulacak çiftliğin temelini kümes oluşturur. Ve kümesin büyüklüğü besleyeceğiniz tavuk sayısına göre değişiklik gösterecektir. Hangi türden hayvan yetiştirecekseniz, çiftliğinize buna göre bir yer belirlemelisiniz. Seçilecek tarla veya bahçenin alanı, hem kapalı alana yetecek kadar, hem de hayvanların serbestçe dolaşabileceği bir açık alana sahip olması önemlidir.

Prefabrik kümes fiyatı hesaplanırken çiftliğin kurulacağı arazi alımı, çiftlik türü seçimi ve kurulumu, kullanılacak yapı malzemesi, ekipman türü seçimi ve kurulumu, beslenilecek hayvanların alınması, işletmenin elektrik, su, doğalgaz giderleri, kullanılan araçların yakıtları gibi birçok etken maliyet oranını şekillendirmektedir.

Maliyet oranlarını hesaplarken kurulum öncesi ve kurulum sonrası olarak ayırmak gerekmektedir.

Kurulum Öncesi Maliyetler

Arazi keşfi ve seçimi, işletmenin inşa giderleri, kullanılacak ekipmanlar kurulum öncesi maliyetlerdendir.

Arazi keşfi ve arazi seçimi yaparken işletmenin su kaynağına yakın olması temel hedeftir. Çünkü hayvanlarınızın suya ihtiyacı vardır. İşletmenizin inşa gideri kurulum öncesi maliyet oranını şekillendirmektedir. Hayvanlarınızın barınacağı alan betonarme bir yapı mı, prefabrik olarak kurulmuş bir yapı mı olacak?

Kurulum Sonrası Maliyetler

Kurulum sonrası maliyetler işletmenin tercihine göre hayvanların temini, yemi, çiftlik bakıcısı, ilaç giderleri, su, elektrik, ısıtma ve benzeridir.

Prefabrik çiftlik kurulum maliyeti tamamen işletmeci yatırımının büyüklüğü sonucunda ortaya çıkan tasarıma bağlıdır. İşletmecinin seçimleri ve kişisel tercihleri sonucunda oluşturulacak tasarım olmadan maliyet tablosu çıkartmak doğru kabul edilemez.

Prefabrik Kümes Fiyatı

Prefabrik tavuk kümesi fiyatları için bizler ile iletişime geçiniz. Tavuk çiftliği prefabrik nasıl kurulur maliyeti ne kadardır diye düşünmeyin. Biz sizin için düşündüğünüz yapı ve sistemleri projelendirelim ve size ekonomik fiyatlar sunalım. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir