prefabrik kümes m2 fiyatları

Prefabrik Kümes M2 Fiyatları

Prefabrik kümes kurmayı düşünüyor ya da çiftliğinizi büyütmek istiyorsanız bizden prefabrik kümes m2 fiyatları almadan karar vermeyiniz.

Gürtes-Betosan Prefabrik Tavuk Kümesi projelendirme ve taahhüt işlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle tavukçuluk sektöründe alternatif yapılara istinaden betonarme prefabrik yapı sistemleri tercih edilmektedir. Ortamda oluşan asidik havadan betonarme yapılar alternatif olabilecek diğer yapılara göre daha az etkilenmektedir. Prefabrik kümes fiyatları konusunda lütfen bizler ile iletişime geçiniz.

Prefabrik Kümes M2 Fiyatları Nelere Bağlıdır?

Kurulum Öncesi Maliyetler

Tavuk çiftliği maliyet hesaplamaları yapılırken çiftliğin kurulacağı arazi alımı, çiftlik türü seçimi ve kurulumu, ekipman türü seçimi ve kurulumu, tavukların alınması, tavuk yeminin alınıp depolanması, tavuk hastalık ilaçlarının ve tavuk gıda takviyelerinin alınıp muhafaza edilmesi, işletme boyutuna göre tavuk bakıcısı, işletmenin elektrik, su, doğalgaz giderleri, kullanılan araçların yakıtları gibi birçok etken maliyet oranını şekillendirmektedir.

Maliyet oranlarını hesaplarken kurulum öncesi ve kurulum sonrası olarak ayırmak gerekmektedir. Kurulum öncesinde ilk etap arazi keşfi ve arazi seçimidir. İşletmenin temiz bir su kaynağına yakın olması temel hedeftir. Çünkü su hayattır ve tavuklarınızın suya ihtiyacı vardır. İşletmenizde serbest gezen tavuklarınız olursa bunların otlayacağı mera bitki örtüsünün sulanması gibi etkenlerde bulunmaktadır. İkinci olarak işletmenizin inşa gideri kurulum öncesi maliyet oranını şekillendirmektedir. Hayvanlarınızın barınacağı alan betonarme bir yapı mı, prefabrik olarak kurulmuş bir yapı mı olacak? Kurulum öncesi diğer bir maliyet ise çiftlikte kullanılan ekipman gideridir. Tavuk follukları, tavuk sulukları, tavuk yemlikleri yumurta kodlama makinesi, atık tasfiye ekipmanları, kuluçka ekipmanları ve benzeri ana gereçlerdir ve çiftliğinizin olmazsa olmazlarıdır. Yumurta tavukçuluğunda önemli bir nokta ise çiftlik ısıtması maliyetidir. Ortamın ısısı yumurta verimini etkileyeceğinden kurulum maliyeti hesaplanırken bu gider de atlanmaması gerekmektedir. Diğer bir maliyet kalemi ise çiftlik evi ve depolardır.

image
image
image
image
image
image
Kurulum Sonrası Maliyetler

Kurulum sonrası maliyetler işletmenin tercihine göre etlik veya yumurtalık tavukların temini, tavuk yemi, çiftlik bakıcısı, ilaç giderleri, su, elektrik, ısıtma ve benzeridir.

Prefabrik tavuk kümesi kurulum maliyeti tamamen işletmeci yatırımının büyüklüğü sonucunda ortaya çıkan tasarıma bağlıdır. İşletmecinin seçimleri ve kişisel tercihleri sonucunda oluşturulacak tasarım olmadan maliyet tablosu çıkartmak doğru kabul edilemez.

Prefabrik kümes, firmamız hizmetleri arasında olup T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı mevzuatına uygun olarak kurulumlarını gerçekleştiriyoruz.

Prefabrik kümes m2 fiyatları için bizler ile iletişime geçiniz. Tavuk çiftliği nasıl kurulur maliyeti ne kadardır diye düşünmeyin. Biz sizin için düşündüğünüz yapı ve sistemleri projelendirelim ve size ekonomik fiyatlar sunalım.

Anahtar teslimi projeler üretmekteyiz. Prefabrike betonarme kümes, tavuk çiftliği maliyeti için iletişime geçiniz. Tel: +90 216 491 44 83 E-mail: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK
SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A
Pendik / İstanbul

Tel: +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob: +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

Gürtes 2020 Kataloğu için linki tıklayınız..Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir