Prefabrik Otopark Maliyeti

Prefabrik Otopark Maliyeti

Yer tasarrufu sağlamak için otopark sistemleri tercih edilmektedir. Prefabrik otopark maliyeti kullanılan yapı malzemelerine ve toplam alan metrekare ölçüsüne göre değişmektedir.

Otopark yapılarının kurulumu için prefabrik malzemelerin kullanımı birçok açıdan avantajlı olmaktadır. Kolay çözümlerin üretilmesi ayrıca maliyetinin az olması, farklı kapasitelerde otoparkların kolaylıkla yapılmasını sağlamaktadır.

Prefabrik otopark projeleri Gürtes İnşaat tarafından standartlara uygun olarak hazırlanmaktadır. Prefabrik yapıların, betonarme yapılara göre daha dayanıklı olabilmesi için dinamik ve statik hesaplamalar yapılmaktadır.

Otopark yapılarında, her kat için maksimum araç sayısı ve oluşan yük miktarı belirlenmektedir. Böylece proje hazırlanırken, hem her katın oluşturacağı yük hem de toplam yük hesaplanmaktadır. Ayrıca kullanılan malzemelerin statik dayanıklılığı belirlenmektedir.

Proje hazırlanırken, müşterilerimizin tüm beklentileri ve talepleri dikkate alınmaktadır. İklim koşullarına ve deprem risk durumuna göre statik hesaplamalar, özel programlar kullanılarak yapılmaktadır. Daha sonra bu hesaplamalara göre kurulumları gerçekleştirilmektedir.

Firmamız, prefabrik yapı sektöründe, alışıla gelmiş yöntemler üzerinde değil, sürekli gelişen ileri teknoloji sistemlerini kullanarak çalışmalar yapmaktadır. Otopark yapılarında da dayanıklılık kadar, kullanışlılık ve modern tasarımlara önem verilmektedir. Katlı otoparklar, kalabalık şehirlerde yer aldığından projeler, şehrin ve çevrenin yapısına uygun tasarlanmaya dikkat edilmektedir.

Prefabrike Otopark Maliyeti

Prefabrik inşaat, maliyet tasarrufu elde etmeyi mümkün kıldığı için şirketler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Prefabrik otopark maliyeti betonarme yapıların aksine daha uygundur. Hızlı kurulumu ile yapılar kısa sürede teslim edilmektedir ve böylece hemen faaliyete geçilebilmektedir.

Prefabrik otopark inşaat maliyetleri kullanılan prefabrik yapı malzemelerine ve toplam alan metrekare ölçüsüne göre değişmektedir. Aynı zamanda kurulum alanının büyüklüğü, kat sayısı, yapı ve yalıtım malzemeleri, konum, zemin etüt rapor bilgileri ve yükseklik otopark yapılarının maliyetini doğrudan etkilemektedir.

Maliyet hesaplanırken, hangi tür araçların ve kaç araç kapasitesinde olacağı kriterleri göz önünde bulundurulmaktadır. Araç türleri, oluşacak ağırlık etkisini değiştireceği dolayısıyla kat yüksekliği ve kullanılan malzeme türleri hesaplamalara göre belirlenmektedir.

Günümüzün teknolojik üretim teknikleri ile kendimizi her geçen gün yeniliyoruz. Prefabrik beton sektöründe hızlı uygulanan, kalıcı, ekonomik ve yapısal çözümlerimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Prefabrik betonarme yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz. Konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir