Prefabrik Tavuk Çiftliği Maliyeti

Prefabrik Tavuk Çiftliği Maliyeti

Prefabrik tavuk çiftliği maliyeti, çiftlik kurulumunda kullanılacak ekipmanlara ve alınacak tavuk cinslerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Gürtes-Betosan Prefabrik Tavuk Kümesi projelendirme ve taahhüt işlerini gerçekleştirmektedir. Tavukçuluk sektöründe alternatif yapılara istinaden betonarme prefabrik yapı sistemleri tercih edilmektedir. Ortamda oluşan asidik havadan betonarme yapılar alternatif olabilecek diğer yapılara göre daha az etkilenmektedir.

Prefabrik tavuk kümesi kurmayı düşünüyor ya da çiftliğinizi büyütmek istiyorsanız bizden prefabrik tavuk kümesi fiyatları almadan karar vermeyiniz.

Tavuk yetiştiriciliğinde kurulacak çiftliğin temelini kümes oluşturur.

Prefabrik çiftliğin büyüklüğü besleyeceğiniz hayvan sayısına göre değişiklik gösterecektir. Hangi türden hayvan yetiştirecekseniz, çiftliğinize buna göre bir yer belirlemelisiniz. Seçilecek tarla veya bahçenin alanı, hem kapalı alana yetecek kadar, hem de hayvanların serbestçe dolaşabileceği bir açık alana sahip olması önemlidir.

image

Prefabrik tavuk çiftliği maliyeti hesaplanırken çiftliğin kurulacağı arazi alımı, çiftlik türü seçimi ve kurulumu, ekipman türü seçimi ve kurulumu, beslenilecek hayvanların alınması, hayvan yeminin alınıp depolanması, işletmenin elektrik, su, doğalgaz giderleri, kullanılan araçların yakıtları gibi birçok etken maliyet oranını şekillendirmektedir.

Maliyet oranlarını hesaplarken kurulum öncesi ve kurulum sonrası olarak ayırmak gerekmektedir.

Kurulum Öncesi Maliyetler

Kurulum öncesinde ilk etap arazi keşfi ve arazi seçimidir. İşletmenin temiz bir su kaynağına yakın olması temel hedeftir. İkinci olarak işletmenizin inşa gideri kurulum öncesi maliyet oranını şekillendirmektedir. Hayvanlarınızın barınacağı alan betonarme bir yapı mı, prefabrik olarak kurulmuş bir yapı mı olacak? Kurulum öncesi diğer bir maliyet ise çiftlikte kullanılan ekipman giderleridir.

image

Kurulum Sonrası Maliyetler

Kurulum sonrası maliyetler işletmenin tercihine göre etlik veya yumurtalık tavukların temini, yemi, çiftlik bakıcısı, ilaç giderleri, su, elektrik, ısıtma ve benzeridir.

Prefabrik tavuk çiftliği maliyeti tamamen işletmeci yatırımının büyüklüğü sonucunda ortaya çıkan tasarıma bağlıdır. İşletmecinin seçimleri ve kişisel tercihleri sonucunda oluşturulacak tasarım olmadan maliyet tablosu çıkartmak doğru kabul edilemez.

Prefabrik tavuk çiftliği fiyatları için bizler ile iletişime geçiniz. Prefabrik tavuk çiftliği nasıl kurulur maliyeti ne kadardır diye düşünmeyin. Biz sizin için düşündüğünüz yapı ve sistemleri projelendirelim ve size ekonomik fiyatlar sunalım. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir