Prefabrik Tavuk Çiftliği

Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyetleri

Gürtes-Betosan Prefabrike Betonarme Tavuk Çiftliği projelendirme ve taahhüt işlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle Tavukçuluk sektöründe alternatif yapılara istinaden Betonarme Prefabrik yapı sistemler tercih edilmektedir. Ortamda oluşan asitik havadan Betonarme yapılar alternatif olabilecek diğer yapılara göre daha az etkilenmektedir. Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyetleri konusunda lütfen bizler ile iletişime geçiniz.
KOSGEB in en son yaptığı açıklamalara göre teşvik ve kapsamları aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

Tavuk Çiftliğinde Maliyetler Nelerdir?

Yumurta tavuğu, serbest gezen tavuk, gezen tavuk, tavuk yetiştiriciliği için tavuk çiftliği kurmak isteyen kişi veya firmalara hazır kabul gören tip projeler sunuyoruz. Hazır projeler sayesinde teşvik veya kredilendirmelerde ilk adımları hızlı bir şekilde geçmiş oluyorsunuz. Biz bu arada sizin projeleriniz ile ilgili süreçlerinizi hızlandırıp gerek mimari, gerek statik, gerekse elektrik ve otomasyon ile ilgili süreçlerinizi hızlandırıp tüm yapmanız gereken yatırım ve teşvikleri hazırlıyoruz.

Et ve yumurta tavukçuluğu işletmelerinin maliyet oranlarını hesaplarken birçok etken maliyet oranını şekillendirmektedir. Maliyet oranlarını hesaplarken kurulum öncesi ve kurulum sonrası olarak ayırmak gerekmektedir. Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulum öncesinde ilk etap arazi keşfi ve arazi seçimidir. Bu seçim işletmenizin sonraki vadede işletme gelir ve giderlerini yakından etkileyecektir.
İlk olarak işletmenin temiz bir su kaynağına yakın olması temel hedeftir. Çünkü su hayattır ve tavuklarınızın suya ihtiyacı vardır. Olur da işletmenizde serbest gezen tavuklarınız olursa bunların otlayacağı mera bitki örtüsünün sulanması gibi etkenlerde bulunmaktadır. İkinci olarak işletmenizin inşa gideri kurulum öncesi maliyet oranını şekillendirmektedir. Hayvanlarınızın barınacağı alan betonarme bir yapı mı?, prefabrik olarak kurulmuş bir yapı mı?, yoksa e-ticaret sitelerinde ikinci eli de mevcut olan ikinci el çadır tavuk çiftliklerinde mi olacak? Kurulum öncesi diğer bir maliyet ise çiftlikte kullanılan ekipman gideridir. Tavuk follukları, tavuk sulukları, tavuk yemlikleri yumurta kodlama makinesi, atık tasfiye ekipmanları, kuluçka ekipmanları ana ekipmanlardır ve çiftliğinizin olmazsa olmazlarıdır.
Yumurta tavukçuluğunda önemli bir nokta ise çiftliğinizin ısıtılmasıdır. Tavuklarınızın bulunduğu ortamın ısısı yumurta verimini etkileyeceğinden kurulum maliyeti hesaplanırken bu gider de atlanmaması gerekmektedir. Diğer bir maliyet kalemi ise çiftlik evi ve depolar.

Biz Tavuk kümesi, Çiflik evi ve depo sistemlerini betonarme Prefabrike olarak imalatlarını yapmaktayız.

Kurulum Sonrası Maliyetler

Yukarıda yazılı olan tüm süreçler bittikten sonra,  sıra kurulum sonrası maliyete geliyor. Bunlar işletmenin tercihine göre etlik ve ya yumurtalık tavukların temini, tavuk yemi, çiftlik bakıcısı, ilaç giderleridir. Tavuk çiftliği kurarken maliyet oranı hesaplamalarında ana giderler bu şekildedir.

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.
Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx
Mob:  +90 532 200 52 67
Fax:   +90 216 483 18 54

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir