Prefabrik Yapı Maliyeti

Prefabrik Yapı Maliyeti

Prefabrik yapı maliyeti işletmeci yatırımının büyüklüğü sonucunda ortaya çıkan tasarıma bağlıdır. İşletmecinin seçimleri ve kişisel tercihleri sonucunda oluşturulacak tasarım olmadan maliyet tablosu çıkartmak doğru kabul edilemez.

Prefabrik yapılar alanında 25 yıla varan sektör tecrübesi bulunan Gürtes İnşaat, üretim ve uygulama alanındaki yeteneğiyle betonarme prefabrik yapı projelerine devam etmektedir.

İnşaat yapım yöntemi olarak prefabrikasyon en genel tanımıyla, herhangi bir malzemeden oluşan yapı elemanlarının fabrika ortamında seri bir şekilde üretiminin ardından, üretilen bu elemanların fabrika ortamından şantiyeye taşınması ve elemanların montajıyla biten süreç olarak tanımlanabilir.

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, inşaat projelerinin yapım sürecinde beton prefabrik yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır.

image

Proje toplam maliyetinin azaltılması, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması, yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanması, malzeme israfının azaltılması, modülarizasyon ve standardizasyon olanaklarının arttırılması, dört mevsim inşaat yapılabilmesi ve şantiyede meydana gelebilecek olan iş kazası sayısının önemli ölçüde azaltılabilmesi prefabrik yapı elemanlarının kullanımını arttırmıştır.

Prefabrik yapı sistemiyle fabrika, depo, çiftlik, hastane, okul, kümes, spor salonu, festival ve organizasyon tesisleri çok kısa sürede kullanıma hazır olarak teslim edilebilmektedir.

image

Prefabrik yapı maliyeti sabit bir fiyatlandırma sistemine sahip değildir. Yapacağımız projelendirme çalışmalarına göre maliyet şekillenmektedir.

Prefabrik fiyatları yapının hangi sektörde hizmet vereceği, istenilen yapı türü, yapının yüksekliği, projenin konumu, bulunduğu parsel için Zemin Etüt ve/veya Geo-teknik Rapor bilgileri, altyapı durumu, kullanılacak malzeme, ara kat ve varsa vinç yükü bilgilerine göre şekillenir.

Prefabrik yapı seçeneklerimiz ile endüstriyel alanlarda, farklı ölçülerde bina kurulumları yapıyoruz. Ürünlerimizin sağlamlık oranının yüksek olması, endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan yapı türleri için projelerimizin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Prefabrik yapı maliyeti, prefabrik yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz, konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir