Prefabrik Yapı Avantajları

Prefabrik Yapı

Prefabrikasyon

Prefabrik yapı;  binayı oluşturan yapısal sistemin, belirli noktalarından bileşenlere ayrılmış olarak fabrika ortamında üretilmesi ve bir koordinasyon planı dâhilinde şantiyeye nakledilerek birleştirilmesidir.

Türkçeye Fransızcadan geçen prefabrik kelimesi parçaları önceden hazırlayıp birleştirilerek oluşturulan, anlamına gelmektedir.

Beton Prefabrikasyon; inşaat sektörünün bu gün için ulaşmış olduğu en ileri noktadır.

Prefabrik yapılar

Tek katlı olarak inşa edilebildiği gibi iki katlı olarak da inşa edilebilir. Prefabrik dilimizde fabrika ön üretimli hazır yapıları ifade için kullanılmaktadır. Modern teknoloji kullanımıyla kısa sürede üretilerek kurulum yerinde kolay olarak monte edilebilmektedir. Prefabrik yapılar hazır olarak de-monte üretilip yerinde montaj yapılmasından dolayı yapı büyüklüğüne göre 3-5 gün içerisinde kurulum yapılarak kullanıma hazır olarak teslimat yapılmaktadır.

Prefabrik yapı sistemiyle fabrika inşaatları, prefabrik depolar, prefabrik hastaneler, prefabrik okullar, prefabrik festival ve organizasyon tesisleri çok kısa sürede kullanıma hazır olarak teslim edilebilmektedir.

Prefabrik sektörünün gelişimi

Prefabrik yapıların ömrü gelişen teknolojiyle beraber en az 80-100 yıldır. Prefabrik yapıların gelişimi yap uygula yöntemiyle her geçen gün daha da gelişmektedir.

Dünyanın pek çok yerinde yaygın olarak kullanılan; yaşam alanından iş yerine, yatakhaneden yemekhaneye birçok kullanım alanı sunan prefabrik yapılar giderek daha popüler hale geliyor.

Ülkemizde son olarak Suriyeli mültecilerin ve Van depremi sonrası halkın barınma ihtiyaçları bu şekilde giderilmiştir.

Gürtes İnşaat olarak her zaman daha iyiyi hedefliyor, bu yaklaşım ve anlayış doğrultusunda hareket ediyoruz. Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın beklentilerinin ötesinde ürün ve hizmet sunmaya odaklanıyoruz. Birlikte büyüyerek, birlikte gelişiyoruz.

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx
Mob:  +90 532 200 52 67
Fax:   +90 216 483 18 54

GÜRTES 2020 Katloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir