Soğuk Hava Depoları Hibelerini Hangi Devlet Kurumu Veriyor

Soğuk Hava Depoları Hibelerini Hangi Devlet Kurumu Veriyor?

‘‘ Soğuk hava depoları hibelerini hangi devlet kurumu veriyor? ’’

Sorusu soğuk hava deposu kurmak isteyen yatırımcılar tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Soğuk hava deposu kurmak isteyenler için gerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi kurumlarının gerekse de uluslararası alanda tarım verimliliğini arttırmayı planlayan kuruluşların maddi destek programları bulunmaktadır.

Soğuk hava deposu destekleri iki farklı kurum olan; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) tarafından verilmektedir. Tarımsal verimliliği arttırmak ve başta gıda ürünleri olmak üzere soğuk zincir tedarikine ihtiyaç duyulan alanlarda işletmeleri desteklemek amacıyla bu programlar büyük ilgi görmektedir.

Bazı illerde bu teşvikler Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından veriliyor. Bu teşviklerin mali kaynağı; Avrupa Birliğine ek olarak Türkiye Cumhuriyeti  ortak finansmanıyla oluşturulan IPARD Programı Fonudur. Bu teşvik, TKDK’nin yaptığı çağrılar sonucunda yapılan proje başvuruları için geri ödemesiz olarak hibe şeklinde kullandırılmaktadır.

Diğer yandan IPARD kapsamı dışında kalan illerde ise teşvikler;  Tarım ve Orman Bakanlığının KKYDP (Kırsal Kalkınmayı Destekleme Programı) çerçevesinde verilmektedir. Genellikle proje tutarı üç milyon liraya kadar olan yatırımların yüzde 50’si Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında hibe alabilmektedir.

Prefabrik soğuk hava depoları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dahası uzman ekibimize tüm sorularınızı danışabilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

Meta Key: Soğuk Hava Depoları Hibelerini Hangi Devlet Kurumu Veriyor?

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir