Soğuk Hava Deposu Hibe Başvuruları

Soğuk Hava Deposu Hibe Başvuruları

Soğuk hava deposu hibe başvuruları TKDK ve KKYDP tarafından başlatılan programlara belirli tarihlerde yapılmaktadır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Soğuk hava deposu desteği TKDK’nin üreticilere sunduğu destekler içinde yer almaktadır. Bu destek, gerçekleştirilen yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullanılmaktadır.

Teşvik başvuruları TKDK  tarafından yapılan çağrıyı takip eden 3 ay içerisinde yapılmaktadır. Bu 3 ay dışında başvuru yapma imkânı bulunmamaktadır. Her yıl başvurular için çağrı yapılmaktadır. Bu çağrıları takip etmeniz gerekmektedir.

TKDK farklı illerde farklı koşullar altında ticari destekli finansman imkânları sunmaktadır. Bu yüzden başvuruda bulunan kişinin başlatılan program kapsamında aynı şehirde ikamet etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra devletten tarımsal hibe ve teşvik alabilmek için aranan şartların başında da Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt yaptırılması gelmektedir.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) de tüzel ve gerçek kişilere yönelik soğuk hava deposu desteği veren devlet kurumları arasında yer almaktadır. Genellikle proje tutarı üç milyon liraya kadar olan yatırımların yüzde 50’si KKYDP kapsamında hibe alabilmektedir.

Soğuk hava deposu hibe başvuruları için ilk önce çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olunması gerekmektedir. KKYDP başvuruları her yılın sonunda yayınlanan Uygulama Rehberi ve Satın Alma Rehberi ile detayların açıklanmasını takip eden 3 ay içerisinde yapılmaktadır. Bunun dışında belirtilen tarihlerde yapılan başvurular ile hibe alabilmek mümkün değildir.

Farklı illerde ve farklı zamanlarda yapılan bu devlet desteklerinin yakından takip edilebilmesi açısından, bu alanda deneyimli ve profesyonel hizmet veren aracı kuruluşların desteğinin alınması faydalı olmaktadır. İl ya da ilçe tarım ve orman müdürlüklerine başvurarak ÇKS kaydının oluşturulmasından sonra; desteklenen proje alanlarına göre gerekli başvuru koşullarının yerine getirilmesi önemlidir.

Prefabrik soğuk hava depolarının tamamlanma süreçleri, maliyet aşamaları, ödeme kolaylıklarına ek olarak teşviklerle ilgili bilgi alabilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir