Soğuk Hava Deposu Maliyeti

Soğuk hava deposu maliyeti birbirinden farklı etkenlerden etkilenmektedir. Soğuk hava deposu maliyetin düşük olması ve uzun ömürlü olmasıyla girişimciler için pratik çözümler sunan bir prefabrik yapı sistemidir.

Son kullanma tarihli gıda ürünlerinde mali kayıpların önlenmesi ve ürünün sağlıklı kalmasını sağlamak için soğuk hava depolarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Gürtes İnşaat olarak uzun yıllardır, farklı kullanım amaçlarına göre prefabrik yapılar üretmekteyiz. Prefabrik soğuk hava deposu proje çalışmaları yaparken, ürün türlerine göre farklı alanlar oluşturmaya çalışıyoruz.

Prefabrik soğuk hava depolarının fiyatları, depo büyüklük durumuna, depo iç bölüm yapısına, kullanılan malzemeye, bulunulan bölgeye, iklim koşullarına, kullanılacak olan soğutucu panel türlerine ve sayısına göre değişmektedir.

Soğuk hava deposu sistemlerinde kullanılan, havalandırma sistemlerinin ve soğutucu panellerin yetersiz ve kalitesiz olması, ürün bozulmalarına ve maliyetin yükselmesine neden olacaktır.

image
image
image

Prefabrik soğuk hava deposunun ana yapısını oluşturan, çelik bağlantı ve destek elamanları, iç ve dış duvar panelleri tüm bölgeler için sabit fiyatlıdır. Isı yalıtımı oluşturabilmek için farklı izolasyon malzemeleri ve paneller kullanılacağı için bunlar bölgesel etkilere, depo büyüklüğüne göre maliyetin değişmesine neden olmaktadır.

Prefabrik soğuk hava deposu maliyeti hesaplanırken öncelikle ihtiyaca ait bir fizibilite çalışması yapılır. Keşif ve ölçülendirme yaptıktan ve çevresel etkenleri belirledikten sonra buna uygun bir proje hazırlanır. Bu projenin malzeme dökümü yapılarak fiyat hesaplaması gerçekleştirilir. Bu yüzden bu ürün kategorisinde birim metrekare fiyatı belirlemek doğru değildir. Çünkü yapının yüksekliği, depo iç bölüm yapısı, kullanılacak olan soğutucu panel türleri gibi önemli fiyat etkenleri bulunmaktadır.

Soğuk hava deposu maliyetini hesaplamada birbirinden farklı etkenler rol oynadığı için projenizin kapsamı ve ihtiyaçlarınız soğuk hava deposu fiyatları üzerinde etki edecektir.

Soğuk hava deposu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için Gürtes İnşaat ile iletişime geçebilirsiniz. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK
SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A
Pendik / İstanbul

Tel: +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob: +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

Gürtes 2020 Kataloğu için linki tıklayınız..Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir