Tavuk Çiftliği Prefabrik Maliyeti

Tavuk Çiftliği Prefabrik Maliyeti

Prefabrik tavuk kümesi kurmayı düşünüyor ya da çiftliğinizi büyütmek istiyorsanız bizden tavuk çiftliği prefabrik maliyeti hakkında bilgi almadan karar vermeyiniz.

Prefabrik çiftlik, firmamız hizmetleri arasında olup T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatına uygun olarak kurulumlarını gerçekleştiriyoruz.

Gürtes-Betosan Prefabrik Tavuk Kümesi projelendirme ve taahhüt işlerini gerçekleştirmektedir. Tavukçuluk sektöründe alternatif yapılara istinaden betonarme prefabrik yapı sistemleri tercih edilmektedir. Ortamda oluşan asidik havadan betonarme yapılar alternatif olabilecek diğer yapılara göre daha az etkilenmektedir.

Prefabrik çiftliğin büyüklüğü besleyeceğiniz hayvan sayısına göre değişiklik gösterecektir. Hangi türden hayvan yetiştirecekseniz, çiftliğinize buna göre bir yer belirlemelisiniz. Seçilecek tarla veya bahçenin alanı, hem kapalı alana yetecek kadar, hem de hayvanların serbestçe dolaşabileceği bir açık alana sahip olması önemlidir.

Tavuk çiftliği prefabrik maliyeti hesaplanırken çiftliğin kurulacağı arazi alımı, çiftlik türü seçimi ve kurulumu, ekipman türü seçimi ve kurulumu, beslenilecek hayvanların alınması, hayvan yeminin alınıp depolanması, işletmenin elektrik, su, doğalgaz giderleri, kullanılan araçların yakıtları gibi birçok etken maliyet oranını şekillendirmektedir.

Maliyet oranlarını hesaplarken kurulum öncesi ve kurulum sonrası olarak ayırmak gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği Prefabrik Maliyeti

Kurulum Öncesi Maliyetler

Kurulum öncesinde ilk etap arazi keşfi ve arazi seçimidir. İşletmenin temiz bir su kaynağına yakın olması temel hedeftir. Çünkü su hayattır ve hayvanlarınızın suya ihtiyacı vardır. İkinci olarak işletmenizin inşa gideri kurulum öncesi maliyet oranını şekillendirmektedir. Hayvanlarınızın barınacağı alan betonarme bir yapı mı, prefabrik olarak kurulmuş bir yapı mı olacak? Kurulum öncesi diğer bir maliyet ise çiftlikte kullanılan ekipman gideridir.

Kurulum Sonrası Maliyetler

Kurulum sonrası maliyetler işletmenin tercihine göre etlik veya yumurtalık tavukların temini, yemi, çiftlik bakıcısı, ilaç giderleri, su, elektrik, ısıtma ve benzeridir.

Prefabrik çiftlik kurulum maliyeti tamamen işletmeci yatırımının büyüklüğü sonucunda ortaya çıkan tasarıma bağlıdır. İşletmecinin seçimleri ve kişisel tercihleri sonucunda oluşturulacak tasarım olmadan maliyet tablosu çıkartmak doğru kabul edilemez.

Prefabrik çiftlik yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz, konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK
SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A
Pendik / İstanbul

Tel: +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob: +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

Gürtes 2020 Kataloğu için linki tıklayınız..Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir