Kaba İnşaat Maliyeti Hesaplama

Kaba İnşaat Maliyeti Hesaplama

Kaba inşaat maliyeti hesaplama işleminde birbirinden farklı etkenler rol oynamaktadır. Bu nedenle projenizin kapsamı ve ihtiyaçlarınız maliyeti etkilemektedir.

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde prefabrik yapı elemanları yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir bina projesinde, prefabrik yapı elemanlarının kullanılmasının birçok yararı vardır.

Prefabrik kaba inşaat ile proje toplam maliyeti, malzeme israfı, iş kazası sayısı önemli ölçüde azalmaktadır. Ayrıca yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanmakta, modülarizasyon ve standardizasyon olanakları artmaktadır.

Kaba İnşaat Maliyeti Hesaplama

Gürtes İnşaat olarak önem verdiğimiz konulardan birisi de prefabrik kaba inşaat maliyetleridir. Prefabrik yapı inşaatında kullanılan tüm malzemeler, fabrikamızda seri olarak üretilmektedir. Seri üretim yaptığımız için malzeme maliyetini düşürmekte ve böylece müşterilerimize uygun fiyat teklifi sunmaktayız.

image
image
image
image
image
image

Kaba inşaat maliyeti hesaplama işleminde; yapının türü, hangi amaçla kullanılacağı, arazinin büyüklüğü, kullanılan yapı ve yalıtım elemanları maliyeti etkilemektedir. Ayrıca konum, yükseklik, altyapı durumu, zemin etüt raporu, ara kat vb. birçok etken hesaplamaları etkilemektedir.

Prefabrik yapıların oluşumunda maliyeti etkileyen faktörlerden birisi de nakliye ve vinç yükü bilgileridir. Yapı elemanlarının (kolon, makas, kiriş…) fiziksel büyüklükleri ve tonajları dolayısıyla taşıma ücretleri oldukça fazladır. Yapılması düşünülen projenin yapı elemanlarının üretildiği tesise olan uzaklığı nakliye ve vinç ücretlerini etkilemektedir. Bu yüzden üretim tesislerine olan uzaklık arttıkça nakliye ücretleri de artmaktadır.

Maliyetler hesaplanırken müşterimizin talep ve istekleri doğrultusunda hazırlanan projenin malzeme dökümü yapılarak fiyat hesaplaması gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden bu ürün kategorisinde birim metrekare fiyatı belirlemek doğru değildir.

Gürtes İnşaat olarak tüm prefabrik yapı sistemlerinde, en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Bununla birlikte müşterilerimize prefabrik yapılar için ekonomik fiyat seçenekleri sunuyoruz.

Prefabrik yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz. Konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir