Betonarme Prefabrik Yapı

Betonarme Prefabrik Yapı

Geçmişten günümüze zamanı daha iyi kullanmak için birçok yeni teknoloji devreye girmiştir. Prefabrik inşaat sektöründe gelişen teknolojiyle nedeniyle; zamandan tasarruf edilmekte, alternatifler artmakta, insan hatasının en aza indirilmesine ek olarak kalitenin artması sağlanmaktadır.

Önceden hazırlanan yapı anlamına gelen prefabrik; yapının bileşenlerinin fabrika veya başka bir imalat sahasında üretilip birleştirilmesi ve montajının yapılacağı alana taşınmasıdır.

Betonarme prefabrik yapı büyük açıklıkları geçmemizi sağlayan, ihtiyaca göre farklı türden yapıların inşa edilebildiği, özel hesapları (öngerme, ardgerme, eleman mesnet ağzı, kısa konsol vb.) yapılan ve bununla birlikte yönetmelik şartlarına göre projelendirilen ön üretimli betonarme yapı türü olarak tanımlanmaktadır.

Hızlı ve kaliteli olarak önceden üretilip, altyapının hızlı bir şekilde bitirilebilmesi ile de çok kısa sürede büyük yapıların yapılmasına olanak vermesi, bu yapıların oldukça popüler bir konuma gelmesini sağlamıştır.

image
image
image
image
image
image

Gelişmiş ve endüstriyelleşmiş ülkelerde, bina projelerinin yapım sürecinde prefabrik betonarme yapı elemanları sıklıkla kullanılmaktadır. Bir bina projesinde, prefabrik betonarme yapı elemanlarının kullanılmasının birçok yararı vardır.

Bu yararlar kısaca; proje toplam maliyetinin azaltılması, yapı elemanlarında istenilen kalite ve dayanımın sağlanması, malzeme israfının azaltılması, modülarizasyon ve standardizasyon olanaklarının arttırılmasına ek olarak iş kazası sayısının önemli ölçüde azaltılabilmesi şeklinde özetlenmektedir.

Prefabrik yapı sistemiyle; fabrika, depo, çiftlik, hastane, okul, spor salonu, çok kısa sürede kullanıma hazır olarak teslim edilebilmektedir. Ayrıca kümes, otopark, sanayi tesisleri, bina, sosyal tesis yapılarında da betonarme prefabrik sitemler kullanılmaktadır.

Prefabrik yapı seçeneklerimiz ile endüstriyel alanlarda, farklı ölçülerde bina kurulumları yapıyoruz. Diğer taraftan ürünlerimizin sağlamlık oranının yüksek olması, ihtiyaç duyulan yapı türleri için projelerimizin tercih edilmesini sağlamaktadır.

Betonarme prefabrik yapı talepleriniz için bizler ile iletişime geçiniz. Konusunda uzman ekibimizle sizlere cevap vermekten memnuniyet duyarız. Tel: +90 216 491 44 82 Pbx. Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES İNŞAAT MÜHENDİSLİK SAN.
VE TİC LTD. ŞTİ.

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad.
Meşru Sok. No:3/A 34890
Pendik / İSTANBUL

Tel:    +90 216 491 44 82 Pbx.
Mob:  +90 532 200 52 67
Email: info@gurtes.com.tr

GÜRTES 2020 Kataloğu için linki tıklayınız.. Gurtes-katalog-2020-eng

Read Comments

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir